12نوع چای گیاهی برای حفظ جوانی

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
سه شنبه 26 آبان 1394-06:04 ب.ظ

کاهش حافظه، کاهش میل جنسی، ریزش مو، چین و چروک پوست، بی خوابی های شبانه، درد مفاصل، پوکی استخوان و … همگی نشانه های طی شدن عمر میباشند اما عادت ها و مواد غذایی می توانند زیبایی و جوانی را برای سال های بیشتری حفظ کنند، متخصصان طب سنتی و طرفداران گیاه درمانی این 12 گیاه را توصیه می کنند.

12نوع چای گیاهی برای حفظ جوانی

به گزارش زمان کاهش حافظه، کاهش میل جنسی، ریزش مو، چین و چروک پوست، بی خوابی های شبانه، درد مفاصل، پوکی استخوان و … همگی نشانه های طی شدن عمر میباشند اما عادت ها و مواد غذایی می توانند زیبایی و جوانی را برای سال های بیشتری حفظ کنند، متخصصان طب سنتی و طرفداران گیاه درمانی این 12 گیاه را توصیه می کنند.

1 » چای گل گلایل ( زیبایی ناخن ها و موها ): گلایل غنی از سیلیس است و می تواند باعث استحکام ناخن ها شود ، 15 گرم گلبرگ خشک شده را در 1 لیتر آب به مدت 30 دقیقه بجوشانید و بعد از صاف کردن 3 فنجان در روز بنوشید، با فاصله هر 20 روزه می توانید تا 3 ماه از این نوشیدنی استفاده کنید.

برای استفاده از گلایل در تقویت موها روش کار به این صورت است که 150 گرم گلایل را با 100 گرم برگ هیدروکوتیل و 50 گرم گزنه در 1 لیوان آب به مدت 10 دقیقه دم کنید و بعد از صاف کردن انرا پس از غذا 3 وعده در روز به مدت 1 ماه بنوشید.

نکته : مصرف گلایل برای زنان باردار و شیرده و مبتلایان به ناراحتی های قلبی و کلیوی و کبدی مناسب نمی باشد.
 

12 نوع چای گیاهی برای حفظ جوانی


2 » چای گل ساعتی ( خواب خوب ): گل ساعتی داروی خوبی برای کم خواب ها است و برخلاف داروهای شیمیایی عوارضی مانند مشکلات حافظه و توجه ندارد ، 15 گرم برگ و گلبرگ های خشک شده این گیاه را در 1 فنجان آب جوش دم کرده و بعد از 10 دقیقه صاف کنید و هر روز صبح و ظهر و شب بین غذا و قبل از خواب آن را بنوشید.

پس از یک فاصله 20 روزه می توانید تا 3 ماه از این نوشیدنی استفاده کنید ، البته مصرف آن در دوران شیردهی و بارداری ممنوع است ، همچنین نباید آن را با داروهای مسکن مصرف کرد.

3 » چای سبز و نعناع فلفلی ( کاهش وزن ) : با افزایش سن تناسب اندام کمتر میشود اما برای حفظ تناسب یا کاهش وزن می توانید از چای سبز و نعناع فلفلی کمک بگیرید ، این گیاهان حاوی عوامل فعال لاغر کننده اند.

2 قاشق چایخوری برگ نعناع خشک شده و 2 قاشق غذاخوری چای سبز خشک شده را در یک لیتر آب به مدت 10 دقیقه دم و بعد آن را صاف کنید و قبل از ساعت 5 بعدازظهر به مدت یک ماه روزی یک فنجان از آن را بنوشید. توجه داشته باشید مصرف این نوشیدنی به زنان باردار و کودکان توصیه نمی شود.

4 » چای گل تاج ریزی ( تقویت بینایی ) : مصرف گیاه تاج ریزی می تواند باعث تقویت حس بینایی شود ، این گیاه حاوی پلی فنول هایی است که به جریان خون در ریزترین عروق خونی شبکه کمک می کند و در احیای سلول ها و فعال نگه داشتن آنها و بهبود بینایی در شب موثر است.

می توانید 5 قاشق چای خوری از برگ های تازه گیاه را در 500 میلی لیتر آب جوش بریزید و برای 15 دقیقه آن را دم کنید. برای یک ماه هر روز 3 نوبت از این دم کرده بنوشید اما زیاده روی نکنید چون زیاده روی در مصرف آن می تواند باعث مشکلات قلبی و کلیوی شود.

5 » چای زنجبیل و نعناع فلفی ( افزایش میل جنسی و پیشگیری از پوکی استخوان ) : مصرف نعناع فلفی و زنجبیل از پوکی استخوان پیشگیری میکند و میل جنسی را افزایش میدهد ، می توانید 1 قاشق چای خوری نعناع فلفلی و 2 قاشق چایخوری زنجبیل تازه را با 1 فنجان بزرگ آب دم کنید و روزانه یک فنجان و به مدت یک ماه مصرف کنید ، با یک فاصله 20 روزه می توانید تا 3 ماه این دم کرده را بنوشید.

6 » چای کاسنی ( رفع سوءهاضمه ) : گیاه کاسنی می تواند با تاثیر بر پرزهای دستگاه گوارش و کبد سبب کارکرد بهتر آن شود و نفخ و مشکلات هضم را بهبود ببخشد ، 4 گرم ریشه کاسنی را در 150 میلی لیتر آب جوشیده به مدت 10 دقیقه دم کنید و بعد از صاف کردن 1 تا 2 فنجان قبل از غذا به مدت یک ماه بنوشید.

نکته : درصورت ابتلا به آلرژی مصرف این گیاه توصیه نمی شود.

7 » چای جینسینگ ( تقویت حافظه ) : ریشه گیاه جینسینگ حاوی 3 تا 8 درصد جینسنوسید است و روی هوش و حافظه اثر مثبتی دارد ، می توانید 3 گرم ریشه جینسینگ را به قطعات کوچک خرد و در 500 میلی لیتر آب به مدت 10 دقیقه دم کرده و صاف کنید ، نوشیدن 1 فنجان جینسینگ 2 بار در روز و 20 روز در ماه روی حافظه اثری فوق العاده میگذارد.

نکته : نباید روزانه بیش از 3 گرم و همچنین بیش از 3 ماه جینسینگ مصرف کنید ، این گیاه مناسب زنان شیرده و باردار نیست و برای کودکان مبتلا به پرفشاری خون ، چاقی ، بی خوابی یا افرادی که تحت درمان با داروهای ضدانعقاد هستند نیز ممنوع میباشد.

8 » چای بنفشه وحشی ( شفاف سازی پوست ) : اگر پوستتان کدر شده برای شفاف سازی آن و پیشگیری از پیری زودرس پوست تان می توانید بنفشه وحشی را امتحان کنید ، 30 گرم گیاه خشک شده را در آب سرد بخیسانید بعد آن را برای 15 دقیقه در 500 میلی لیتر آب دم کنید و پس از صاف کردن 2 تا 4 فنجان از آن را قبل از غذا به طور روزانه به مدت 1 ماه بنوشید.

نکته : این نوشیدنی مناسب کودکان نیست و گیاه تازه نیز سمی و غیرقابل مصرف میباشد.

9 » چای سیاه ( پیشگیری از پوکی استخوان ) : بررسی های محققان نشان میدهد مصرف بیش از 4 فنجان چای سیاه در روز از بروز پوکی استخوان پیشگیری می کند ، چای سیاه یا همان چای معمولی را مانند همیشه دم کنید و بنوشید.

نکته : بهتر است زنان باردار و کودکان چای سیاه را کمتر مصرف کنند.

10 » چای گزنه ( سلامت پروستات ) : گزنه با ایجاد اختلال در تبدیل هورمون تستوسترون به دهیدروتستوسترون که باعث بزرگ شدن غده پروستات میشود از هیپروفی خوش خیم آن جلوگیری میکند.

میتوانید 5 گرم برگ یا گل گزنه را با 150 میلی لیتر آب به مدت 15 دقیقه در ظرف دردار دم کنید و پس از صاف کردن 3 فنجان از آن را در روز قبل از غذا بنوشید ، پس از 20 روز فاصله می توانید مصرف آن را از مجدد شروع کنید ، به مدت 3 ماه از این محلول استفاده کنید.

نکته : از آنجا که گزنه کمی تحریک کننده و آلرژی زاست نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

11 » چای زبان گنجشک ( پیشگیری از روماتیسم ) : گیاه زبان گنجشک خاصیت ضدروماتیسمی دارد و درد مفاصل را کاهش می دهد ، 10 تا 20 گرم برگ خشک آن را در 1 لیتر آب به مدت 15 دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن 3 بار در روز پس از هر وعده غذا به مدت 1 ماه مصرف کنید ، با یک فاصله 20 روزه می توانید مدت مصرف را تا 3 ماه افزایش دهید.

12 » چای آرتیشو ( پاکسازی بدن و دفع سموم ) : وقتی سموم در بدن زیاد می شود قدرت جسمی کاهش میابد ، آرتیشو با تحریک کلیه باعث دفع سموم از بدن خواهد شد ، 10 گرم برگ تازه آن را در 1 لیوان آب به مدت 15 دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن قبل از غذا 3 مرتبه در روز به مدت 1 ماه مصرف کنید ، با فاصله 20 روزه میتوانید مصرف را تا 3 ماه ادامه دهید.

نکته : این گیاه مناسب زنان شیرده نیست.

وب سایت ایران کوک


لینک منبع و پست :12نوع چای گیاهی برای حفظ جوانی
http://www.zamannews.ir/fa/tiny/news-58063نظرات() 

سرعت اینترنت تا پایان آذر دو برابر می‌شود

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
شنبه 16 آبان 1394-03:44 ب.ظ

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ضریب پهنای باند اینترنت در داخل کشور تا پایان آذر ماه حدود دو برابر خواهد شد/ تلاش می‌کنیم تا یک ماه و نیم آینده ضریب پهنای باند اینترنت در کشور را به چهار هزار گیگابایت بر ثانیه افزایش دهیم.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگویی در یاسوج گفت: ضریب پهنای باند اینترنت در داخل کشور تا پایان آذر ماه حدود دو برابر خواهد شد.

وی گفت: در ابتدای شروع به کار دولت تدبیر و امید ضریب پهنای باند اینترنت در کشور 620 گیگابایت بر ثانیه بوده است که در این دولت توانستیم با نگاه ویژه به حوزه ارتباطات این ضریب را به 2 هزار و 400 گیگابایت بر ثانیه برسانیم.

واعظی افزود: تلاش می کنیم تا یک و ماه و نیم آینده ضریب پهنای باند اینترنت در کشور را به 4 هزار گیگابایت بر ثانیه افزایش دهیم.

وی همچنین در پاسخ به سئوالی در خصوص برنامه های این وزارتخانه برای ساخت و پرتاب ماهواره گفت: تاکنون با چندین شرکت مشاوره ای در خصوص طراحی مشخصات فنی مورد نیاز کشور و نیز با چند شرکت سازنده خارج از کشور مذاکره شده است و امیدواریم در آینده نزدیک این مذاکرات منجر به عقد قرارداد با این شرکتها شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: بعد از مذاکرات هسته ای و اجرای برجام رویکردها تغییر کرده است و بطور حتم در آینده توفیقاتی در زمینه ساخت و پرتاب ماهواره در کشور خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

 برای آگاهی از آخرین اخبار و پیوستن به کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران جوان اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/


لینک منبع و پست :سرعت اینترنت تا پایان آذر دو برابر می‌شود
http://www.yjc.ir/fa/news/5383471/-------نظرات() 

هنرمندی که پلوتون را پیش از ناسا دید

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
سه شنبه 12 آبان 1394-04:21 ب.ظ

هنرمندی که پلوتون را پیش از ناسا دید

 • هنرمندی که پلوتون را پیش از ناسا دید

  فرهنگ > تجسمی - دیوید ای.هاردی طراح جلد کتاب‌های آرتو سی کلارک و طراح فضاپیماهای سریال دکتر هو، خیلی پیش از این که انسان به کرات دیگر برود، آن‌ها را نقاشی کرده است.

  به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سال 1950 میلادی یک نوجوان 14 ساله کتابی درباره ستاره‌شناسی را در یک کتابخانه محلی دید. 65 سال پیش از این ورق زدن این کتاب باعث به وجود آمدن ایده‌ای در ذهن دیوید ای.هاردی شد. او نمی‌خواست فضانورد شود، بلکه تصمیم گرفته بود فضا را با دقتی بی‌نظیر نقاشی کند. او هم اکنون پیرترین هنرمند فضایی در جهان است.

  هنر فضایی چیست ؟ هنرفضایی یک جنبش هنری مانند مدرنیسم یا امپرسیونیسم است. به هیچ عنوان نباید هنر فضایی را با نقاشی‌های فانتزی یا علمی تخیلی اشتباه گرفت. هاردی اعتقاد دارد : «هنر علمی تخیلی براساس تخیلات هنرمند شکل می‌گیرد. در هنر فضایی شما باید ستاره‌شناسی، شیمی، فیزیک و علم شناخت آتشفشان‌ها را بدانید.» چسلی بونستل و هنرمند و ستاره‌شناس فرانسوی لوسین رادو از پیشگامان این هنر و به نوعی پدر هنر فضایی مدرن به شمار می‌روند. بونستل در شروع کار هر آنچه را که در عدسی تلسکوپ می‌دید، نقاشی می‌کرد. یکی از کارهای لوسین رادو نقاشی اطلس کهکشان راه‌شیری بود، و علاوه بر آن یک نقاشی از مریخ کشیده که دقتی بی‌نظیر دارد.

  دیوید ای.هاردی

  دیوید ای.هاردی هفتم نوامبر با همکاری 19 هنرمند دیگر نمایشگاهی با عنوان «دریچه‌هایی به فضا» برگزار خواهد کرد و آثاری از هنر فضایی مدرن را در آن به نمایش خواهد گذاشت. اگر کتاب‌های آرتو سی.کلارک یا ایزاک آسیموف را خوانده باشید، احتمالا یکی از نقاشی‌های هاردی را روی جلد آن دیده‌اید. یکی دیگر از کارهای او طراحی فضاپیمای سریال «دکتر هو» است.

  سال‌ها پیش از این که انسان بر ماه قدم بگذارد، انسان‌هایی مانند هاردی دیدگاه ما درباره فضا را شکل داده بودند. او گفت : «بدون هنر فضایی هیچ کسی نمی‌دانست که مریخ احتمالا چه شکلی دارد.» هاردی ادامه داد : «ما می‌دانستیم مریخ جو دارد، اما سوال این بود که جو آن چه رنگی دارد قرمز یا آبی؟ اما در حقیقت مریخ جوی هلویی رنگ با غباری نارنجی داشت. با پیشرفت علم و آشکار شدن نادانسته‌ها ما باید پیش‌فرض‌های خود را اصلاح می‌کردیم.»

  هاردی سال 1954 کار خود را در زمینه هنر فضایی آغاز کرد. دوست هاردی یکی از کارهای او را به سرپاتریک مور ستاره‌شناس مشهور انگلیسی نشان داد و این آغازگر همکاری 50 ساله او مجری برنامه «آسمان شب» بود.

  دیوید ای.هاردی

  هاردی سال 1999 شارون ماه پلوتو را به تصویر کشید. بزرگترین چالش در خلق این نقاشی بی‌نظیر رعایت دقیق جرئیات بود. او خود در این باره می‌گوید : «اگر حتی یک اشتباه کوچک در این کار انجام دهید، همواره کسی هست که بگوید این قسمت اشتباه است. شما باید رنگ اتمسفر را درست انتخاب کنید، نوع سنگ‌ها را درست انتخاب کنید، و اگر یک سیاره یخ‌زده را می‌کشید، بدانید که یخ از کدام عنصری است؟ برای این کار باید خود را بر سطح سیاره تصور کرده و سیاره آنگونه که احتمال دارد در یک عکس به نظر برسد، نقاشی کنید.»

  هفته گذشته هنگامی که هاردی عکس‌های پلوتو و شارون را در اخبار دید، از شباهت بی‌نظیر نقاشی خود با این عکس‌ها شگفت‌زده شد. حدس‌های هنرمند فضایی واقعی از آب درآمدند. جامعه ستاره‌شناسی آمریکا به تازگی از این هنرمند که مدعی است تا به حال در کارش مرتکب هیچ خطایی نشده، قدردانی کرده است.

  خیلی از افراد مشهور دنیای موسیقی نیز از طرفداران کارهای هاردی هستند. برایان جونز نخستین خواننده «رولینگ استونز» در سال 1968 دو نقاشی از کارهای هاردی را خریداری کرد. یکی دیگر از طرفداران او در دنیای موسیقی برایان می گیتاریست گروه «کوئین» است.

  منبع : گاردین / 2 نوامبر

  57241

نظرات() 

هر اندازه می توانید میوه ها و سبزیجات خام میل نمایید

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
یکشنبه 10 آبان 1394-04:35 ب.ظ

جام‌جم سرا | هر اندازه می توانید میوه ها و سبزیجات خام میل نمایید

 • جام‌جم سرا | هر اندازه می توانید میوه ها و سبزیجات خام میل نمایید

  به گزارش جام جم سرا به نقل از قدس آنلاین، یکی از مشکلاتی که بسیاری از خانم ها گرفتار آن هستند دفع کلسیم است. عواملی باعث پوکی استخوان، تغذیه نامناسب و ژنتیک باعث می شود مقدار کمی کلسیم در بدن باقی بماند. همچنین ممکن است تصور کنید که این ماده معدنی فقط در استخوان ها و دندان ها وجود دارد اما در واقع، وجود کلسیم برای بسیاری از عملکردهای بیولوژیک بدن ضروری است.

  کلسیم ماده معدنی بسیار مهم برای قلب، سلول ها، تسهیل تکانش های عصبی، سنتز هورمون ها و... است. اما همان طور که می دانید، مقدار کلسیم موجود در لبنیات و سبزیجات کافی نیست زیرا در طولانی مدت و به دلیل عوامل متابولیکی بخش زیادی از آن از طریق ادرار دفع می شود.

  با این حال نگران نباشید! در ادامه روش هایی ساده ای را توضیح می دهیم که باعث تثبیت این ماده در بدن می شود و می تواند به ارتقا کیفیت زندگی کمک کند.

  عوامل دفع کلسیم

  اگر به علل از دست دادن کلسیم فکر کنیم مسلما اولین عامل پوکی استخوان خواهد بود. با شروع دوران یائسگی بدن دیگر مانند قبل کلسیم تولید نمی کند و به تدریج کلسیم دفع می شود. با این حال بدن برای انجام فرایندهای اساسی همیشه به این ماده معدنی نیاز دارد و عدم تولید کافی آن به استخوان های ران و زانو و دیگر قسمت ها آسیب می رساند. شکستگی، درد و بسیاری از مشکلاتی که خانم ها گرفتار آن هستند از اینجا ناشی می شود. علاوه بر ژنتیک که در بروز پوکی استخوان تاثیر می گذارد عوامل دیگری نیز دخیل هستند که عبارتند از:

  غذاهای بسیار چرب

  همه ما بدون اینکه توجهی داشته باشیم در برنامه غذایی خود از انواع چربی ها استفاده می کنیم که مانع از جذب صحیح کلسیم در استخوان ها می شود. اغلب دقت می کنیم که ماست غنی از کلسیم بخریم اما همراه با آن غذایی سرشار از سس وچربی می خوریم که باعث دفع کلسیم می گردد. سعی کنید تعادل صحیح غذایی را رعایت کرده و مصرف چربی های اشباع را کاهش دهید.

  زیاده روی در مصرف پروتئین

  پروتئین ها خوراکی های اساسی برای نفوذ کلسیم در بدن و جلوگیری از دفع آن هستند. با این حال، باید دقت کرد که بیش از حد نباشد زیرا حجم بسیار زیاد پروتئین عامل از بین رفتن کلسیم خواهد بود. در مصرف این ماده مهم تعادل را رعایت نمایید و ترجیحا انواع گیاهی را انتحاب کنید. در مورد منابع حیوانی نیز گوشت های کم چرب بهتر هستند.

  روش های پخت نامناسب

  ممکن است غذایی از اسفناج تهیه کنید که سرشار از کلسیم است اما آن را حرارت بالا طبخ کرده و همراه با مقدار زیادی نمک میل می کنید. تصور نکنید سلامت استخوان هایتان را تضمین کرده اید زیرا پخت غذا با حرارت بالا و در با حجم زیاد آب باعث از این رفتن این ماده معدنی می شود. بهترین راه حل مصرف سبزیجات به شکل خام است.

  خوراکی های اسیدی

  قهوه، شکر، نوشابه های گازدار، غذاهای آماده، کیک و... باعث اسیدی شدن بدن می شود و مانع از جذب کلسیم می گردد. بهتر است از مواد غذایی قلیایی بیشتر استفاده کنید تا به سلامت بدن کمک شود.

  نکات کلیدی برای تثبیت کلسیم در بدن

  کمک گرفتن از ویتامین D

  آیا می دانید افرادی که در کشورهای با هوای مرطوب و بارانی زندگی می کنند که به اندازه کافی نور خورشید نیست بیشتر دچار کمبود کلسیم هستند؟ علت این است که ویتامین D برای جذب کلسیم و تثبیت آن در بدن ضروری است. گرچه امروز لبنیات غنی از این ویتامین نیز به فروش می رسد اما بهترین روش قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مصرف مکمل های ویتامین D است. البته در مورد مصرف مکمل ها بهتر است با پزشک مشورت نمایید.

  تعادل بین کلسیم و فسفر

  علاوه بر دریافت کافی کلسیم نباید از اهمیت فسفر نیز غافل شد. کنگر فرنگی، جعفری، کشمش، قارچ و تخم مرغ به خصوص زرده منبع غنی از فسفر است که باید در برنامه غذایی گنجانده شود.

  توجه به مصرف کلروفیل

  کلروفیل یکی از بهترین توصیه ها برای تثبیت کلسیم در بدن است. این رنگدانه سبز بسیاری از فرایندهای متابولیکی بدن را تسهیل می کند که موجب مراقبت از کبد، کمک به سنتز ویتامین ها و عدم دفع کلسیم می شود.

  افزایش مصرف ویتامین A و C

  این ویتامین ها به سنتز و حفظ کلسیم در بدن کمک می کنند. از جمله بهترین میوه ها و سبزیجات حاوی این ویتامین ها که باید حتما در برنامه غذایی باشد می توان به پرتقال، لیمو، انبه، کیوی، طالبی، هویج، کدو، فلفل و کلم اشاره کرد.

  بار دیگر توصیه می شود هر اندازه می توانید میوه ها و سبزیجات خام میل نمایید. به این ترتیب، مطمئن خواهید بود که کلسیم طی فرایند پخت از بین نمی رود.

نظرات() 

سینمای ایران کمتر از سینمای جهان نیست

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
شنبه 9 آبان 1394-03:53 ب.ظ

جام جم سیما | سینمای ایران کمتر از سینمای جهان نیست

 • جام جم سیما | سینمای ایران کمتر از سینمای جهان نیست

  عبدالله اسکندری در روز تولدش از مرگ گریم می‌گوید

  تاریخ انتشار : یکشنبه 26 مهر 1394 ساعت 08:37 | شماره خبر : 2135283102124704865 تعداد بازدید: 438

  نام: عبدالله، نام خانوادگی: اسکندری، لقب سینمایی: عَبِد. عبدالله اسکندری به‌عنوان یکی از بهترین چهره پردازان و طراحان گریم سینمای ایران امروز 70 ساله می‌شود؛ اما همچنان با حفظ شأن استادی و جایگاهی والا در هنر چهره‌پردازی سینما و تلویزیون، شادابی و انرژی یک جوان جویای نام را دارد و با پشتوانه 43 سال تجربه همچنان مشغول فعالیتی هنرمندانه است. او این روزها طراحی گریم فیلم سینمایی کمدی «گذرموقت» به کارگردانی افشین هاشمی ‌را به عهده دارد.

  به گزارش جام‌ جم سیما ، مواجهه با نام اسکندری یعنی انتظار رویارویی با چهره‌هایی متفاوت، عجیب و البته درست و منطبق با شخصیت فیلمنامه؛ اتفاقی که بارها و بارها در آثاری که او در آنها حضور داشته، رخ داده است.

  از دایی جان ناپلئون و گوزن‌ها بگیرید تا دزد عروسک‌ها و آدم برفی و هیوا. اسکندری در تلویزیون هم در کارهای شاخص و ماندگاری هنرنمایی کرده که از آن جمله می‌توان به سریال‌های پربازیگر هزاردستان، امام علی(ع) و مختارنامه اشاره کرد.

  او سال 1999 و در نظرسنجی مجله معتبر چهره پردازی Make-up artist به عنوان یکی از ده طراح چهره پردازی برتر دنیا معرفی شد.

  دوستدار کار جوان‌ها هستم

  وقتی از اسکندری می‌پرسیم که این روزها فقط طراحی گریم می‌کند یا دستی هم به صورت بازیگران می‌زند، می‌خندد و جواب می‌دهد: یواش یواش اگر دست نزنم بهتر است. فقط جاهایی که قرار است شخصیت ویژه‌ای خلق شود، این کار را می‌کنم. خوشبختانه الان جوانان مجری گریم خوب و مستعدی در این حرفه داریم و لطف می‌کنند می‌آیند زیر دست من کار می‌کنند. ترجیح می‌دهم سالی یکی دو کار بیشتر انجام ندهم و دوست دارم بیشتر جوان‌ها کار کنند.

  گریم سه بعدی چیست؟

  اسکندری درباره گریمور سه بعدی هم که این روزها خیلی درباره‌اش شنیده و خوانده می‌شود نیز توضیح می‌دهد: گریم سه بعدی همان افزودن قطعه و گذاشتن پروتز به صورت است. در این شیوه، گریم از حالت سایه خارج می‌شود. گریم در بیشتر مواقع با سایه است و ما با سایه شخصیت را مریض یا پیر می‌کنیم ؛ اما گریم سه بعدی باعث می‌شود حالت های این چنینی واقعی تر شود.

  مثلا زیر چشم پف می‌گذاریم یا بینی را از حالت طبیعی خارج می‌کنیم یا برای پیرکردن صورت، قطعه می‌گذاریم. زمانی بود که برای نشان دادن یک صورت تصادفی به مقداری خون و چند تا خط قناعت می‌کردند، اما حالا می‌توان با گریم سه بعدی حالت واقعی‌تری به وجود آورد. توقع مردم هم بالاتر رفته و دیگر هر گریمی‌ را به راحتی نمی‌پذیرند.

  از بصیری پیرزن تا مجید مجیدی زندانی

  این سینماگر پیشکسوت در این خصوص ادامه می‌دهد: گریم سه بعدی البته شیوه جدیدی نیست و سال‌ها قبل در سینمای جهان و ایران وجود داشته، اما الان پررنگ‌تر از قبل شده است. مثلا گریم صورت محمود بصیری در «دستفروش» در 29 سال پیش که آن را به صورت یک پیرزن درآوردم، گریمی ‌سه بعدی محسوب می‌شود؛ چون پروتز و قطعاتی را به صورت او اضافه کردم.

  صورت آقای انتظامی‌ در فیلم «بانو» هم به همین شیوه گریم شد یا صورت آقای مجید مجیدی در فیلم «بایکوت» را هم همین‌طور گریم کردم که در زندان صورتش باد می‌کند، می‌شکافد و از میان شکاف مورچه بیرون می‌آید.

  اسکندری گریم سینمای ایران را قابل مقایسه با سینمای روز دنیا می‌داند و می‌گوید: اگر نویسنده خوب بنویسد و کارگردان بخواهد و وسایل و امکانات خوبی هم در اختیار ما باشد، هیچ چیزی کمتر از سینمای جهان نداریم؛ بچه‌های ما خیلی بااستعداد هستند.

  زحمت زیاد برای فیلم محمدرسول‌الله

  این طراح چهره‌پردازی، حضور افرادی چون جیانتو دروسی، طراح گریم ایتالیایی در فیلم محمدرسول‌الله را مثبت ارزیابی می‌کند و می‌افزاید: من این همکاری‌ها را خیلی خوب و به نفع سینمای ایران می‌دانم و خدا کند ادامه پیدا کند. اصلا روابط فرهنگی با کشورهای دیگر خیلی به ما کمک می‌کند. هم ضعف‌های خودمان را پیدا می‌کنیم و هم چیز یاد می‌گیریم. به نظرم آقای مجیدی کار خوبی کردند. من که سال‌ها در این کار هستم، می‌دانم چه زحمتی برای این فیلم کشیده شده است.

  گریم چند سال بعد می‌میرد

  اسکندری در اظهارنظری جالب به جوانان علاقه‌مند چهره‌پردازی توصیه می‌کند اصلا سراغ یک شغل دیگر بروند و سمت گریم نیایند! او می‌گوید: گریم از آن شغل‌هایی است که چند سال بعد دیگر وجود نخواهد داشت؛ چون الان رایانه و سی جی آی همه این کارها را به بهترین شکل انجام می‌دهد. این بچه‌های علاقه‌مند واقعا گناه دارند که با امید و آرزو بیایند و بعد سرخورده شوند و به پوچی برسند. جبر زمان خیلی از شغل‌ها را از بین می‌برد. امروز دیگر خبری از شغل‌هایی قدیمی‌ مثل پنبه زن و کفاش نیست؛ گریم هم به این سرنوشت دچار می‌شود.

  شناخت خوب چهره‌های جامعه

  این هنرمند برجسته درباره مهم‌ترین کار یک طراح گریم توضیح می‌دهد: طراح گریم باید شناخت خوبی از چهره‌های جامعه داشته باشد و آن را به اقتضای فیلمنامه و شخصیت‌ها به‌کار بگیرد.

  طراحی گریم به معنی درستش کار پیچیده‌ای است، چون شما باید یک شخصی را در قالب یک شخص دیگری باتوجه به امکانات صورت آن بازیگر پیاده کنید. طراحی گریم خیلی خوب هم با تجربه به‌دست می‌آید.

  علی رستگار - روزنامه جام جم

نظرات() 

قدرت شگفت‌انگیز کودک مازندرانی +تصاویر

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
سه شنبه 5 آبان 1394-02:02 ب.ظ

قدرت شگفت‌انگیز کودک مازندرانی +تصاویر - مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان

 • قدرت شگفت‌انگیز کودک مازندرانی +تصاویر - مشرق نیوز | آخرین اخبار ایران و جهان

  ویدئویی از یک کودک ایرانی با نام آرات حسینی در اینترنت پخش‌ شده است که در آن آرات 9 ماهه از میله بارفیکس آویزان شده و تاب می‌خورد. در ادامه ویدئو، او کمی قبل از تولد دوسالگی‌اش پشتک‌وارو می‌زند.

   به گزارش مشرق، این کودک نوپای ایرانی که این ماه دو ساله شد، با انعطاف بدنی فوق‌العاده‌اش در شبکه‌های مجازی بسیار معروف شده و تنها در اینستاگرام 18000 طرفدار دارد.

  پدر و مادر وی با نام‌های محمد و فاطمه، ساکن بابل از شهرهای استان مازندران هستند. آنها می‌گویند که فرزندشان هیچ آموزش خاصی ندیده است و فقط روزی 10 تا 20 دقیقه ورزش می‌کند.

  محمد می‌گوید: روزی از سر کار به خانه برگشتم و انگشتم را توی دست آرات گذاشتم. او به‌ آرامی بیدار شد. انگشتم را محکم گرفت و خودش را بالا کشید و پاهایش را از زمین بلند کرد. در آن لحظه از قدرت و توان بدنی او جا خوردم.

  در ویدئویی دیگر نیز او با وزنه‌ای 6.5 کیلویی بر پشت خود تمرین نشست‌ و برخاست را اجرا می‌کند.

  آرات دوساله یک یوگی کامل است و بسیاری از حرکات سنتی ورزش ژیمناستیک مثل پشتک‌وارو را به‌راحتی انجام می‌دهد. این کودک بسیاری از حرکاتش را در مکان‌های غیرمعمول و عجیب خانه انجام می‌دهد مثل بالای تلویزیون، روی کابینت‌های آشپزخانه، روی نرده‌ها. او حتی از دیوار هم بالا می‌رود.

  یوگی به کسی اطلاق می‌شود که به‌طور پیوسته به ورزش یوگا می‌پردازد و حرکات خاص آن را به‌خوبی اجرا می‌کند.

نظرات() 

اعزام نیروهای ویژه روسیه به سوریه

نوشته شده توسط :نویسنده Ž
سه شنبه 5 آبان 1394-11:29 ق.ظ

اعزام نیروهای ویژه روسیه به سوریه

 • اعزام نیروهای ویژه روسیه به سوریه

  براساس گزارش وال استریت ژورنال، روسیه اعزام نیروهای ویژه به سوریه طی هفته‌های گذشته را برای حمایت از عملیات پشتیبانی از دولت بشار اسد تایید کرد.

  به گزارش ایسنا، یک مقام وزارت دفاع روسیه در گفت‌وگو با وال استریت ژورنال گفت که نیروهای ویژه روسیه از اوکراین خارج شده و به سوریه فرستاده شده‌اند. به نظر می‌رسد که این مقام روس که خواست نامش فاش نشود، صراحتا به حضور ارتش روسیه در اوکراین اذعان کرده است؛ امری که کرملین با قاطعیت رد می‌کند.

  این مقام روس افزود که این نیروهای ویژه که همانند نیروهای ویژه دلتای ارتش آمریکا هستند، درمناطق تحت کنترل شورشیان روس‌گرا در اوکراین پیش از اعزام به سوریه خدمت می‌کردند.

  این گروه نیروهای ویژه قرار است به یگان "زاسلون" بپیوندند که هم‌اکنون از ساختمانهای دیپلماتیک در سوریه محافظت می‌کند. این افزایش نیروهای زمینی همچنین می‌تواند به هماهنگی حملات هوایی که عمدتا مخالفان ضد بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه را هدف می‌گیرد، کمک کند.

  این اولین بار نیست که اخباری از اعزام نیروهای زمینی روسیه به سوریه منتشر می‌شود. پیشتر شبکه خبری ان. بی.سی در پنجم اکتبر از اعزام تعدادی اندک از یگان‌های توپخانه برای کمک به نظام اسد در حماة گزارش داده بود.

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic